Cemreler de düştüğüne göre artık önümüz yaz. Yani deniz mevsimi geliyor. Bizler de sizlere Giresun’un en güzel plajlarını kısaca sunalım istedik. İşte karşınızda doğasından aldığı yeşil rengi, denizinden aldığı mavilikle harmanlayıp gökyüzü beyazına dönüştüren Giresun Plajları

yılgın 4

 

 

 

 

 

 

1- Espiye Uluburun :       Kelimelerle anlatılamayacak güzellikte bir doğal koydur. Gizli bir cennet gibidir Uluburun. Karadeniz Otoyolu’nun dışında kalmış olmasından dolayı doğası bozulmamıştır. Derin ve berrak suları ile göz doldurmaktadır. Erkenden gidilmezse yer kalmayabilir.

uluburun 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

uluburun 2

 

2- Tirebolu Yılgın Plajı:   Giresun iline 45 km, Tirebolu ilçesine 6 km uzaklıktadır. Giresun ilinin en güzel sahil köylerinden biri olarak bilinen Yılgın yaklaşık 1–2 km yakın sahil şeridiyle ildeki tek doğal kıyı sahiline sahip olma özelliğini de göstermektedir. Çakıltaşlarıyla ünlü olan plaj temiz ve berrak suyuyla da ilgi çekiyor

yılgın 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

yılgın 23- Ayvasıl Ofran Plajı:     Giresun-Bulancak arasında yer alır. Sahili çakıltaşlıdır. Muhteşem doğası ve Giresun manzarası ile sadece deniz değil aynı zamanda da yaz akşamlarının vazgeçilmezidir.

ofran 2 ofran 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4- Görele Karaburun Plajı:       İlçede uzun yıllardır önemli bir konuma sahip olan Karaburun Deliklitaş Plajı yaz aylarında akın akın ziyaretçi çekerek Turizm için harika bir gelecek vadediyor. Sahildeki tesisleşme yeterinde yapılamamasına rağmen şu an Görele’nin en çok kullanılan plajı olan Deliklitaş Plajı doğal yapısıyla da dikkat çekiyor. Karadeniz sahil yolunun geçişi sırasında bozulmadan kalan tek plaj olma özelliğine sahip olan Deliklitaş Plajı Görele’nin ileriye dönük Turizm kaynaklarından birisi olarak gösteriliyor.

görele karaburun 1 görele karaburun 2

5-Keşap Düzköy Altı Plajı:               Keşap Düzköy köyü sınırları içerisinde yer alır. Uzun kumsalı ve hiç eksik olmayan rüzgarı ile dikkat çeker. Yüzme bilmeyenler için tehlike yaratabilen ters akıntı mevcuttur fakat müdavimleri için vazgeçilmezdir.

düzköy 1 düzköy 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-Tirebolu Kaynarca Aile Plajı:        Plaj Tirebolu merkezinde yer almaktadır.  Tamamen doğal kumsaldan oluşmaktadır ve ağaçlarla birlikte ailelerin ilgi odağı olmuştur. İlçe merkezinde olması ziyaretçi sayısının her zaman yüksek kalmasını sağlamıştır.

kaynarca 1 kaynarca 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7-Giresun Sky Beach:     Giresun şehir merkezinde yer almaktadır.  Sahil olu geçmesinden sonra oluşan kumsallardan birisidir. Geniş kumsalı ve plaj hizmeti sunulmasıyla dikkat çekmektedir. Ayrıca kumsal üzerinde kurulu mekanda düğün ve nişan gibi cemiyetler için kullanılabilecek 2 adet kapalı mekan da bulunmaktadır

belediye 1 belediye 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8-Tirebolu Beygir Kumu Plajı:         Belediye plajının batısındaki burnun hemen arkasında yer almakta olan plajın kendisine has incecik kumu mevcuttur… Yakın zamana kadar halka açık doğal plajlardan biri olan bu plajda büfe hizmetleri verilmeye başlandı. Giriş ücretsiz.

beygirkumu 1 beygirkumu 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9-Ayvasıl Plajı:      Giresun-Bulancak arasında yer almaktadır. Giresun’un en bilinen kumsalıdır. Kumuyla meşhurdur. Tek dezavantajı ise araç parkı için yeterli alan bulunmamasıdır.

ayv ayva

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10-Giresun Belediye Plajı:          Giresunluların ve gurbetten gelenlerin vazgeçilmezidir. Uzun kumsalı ve çeşitli sportif aktiviteleri ile meşhurdur. Plaj içerisinde kafeterya hizmeti mevcuttur. En büyük dezavantajı devamlı kalabalık olmasıdır.

belediye 2 belediye 3

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin