Aslında resmen Tirebolu ilçesi sınırları içerisinde olmasına rağmen, Espiye ilçemize mal edilen ve halk arasında Espiye’de olduğu kabul edilen bir mekân tanıtımı ile karşınızdayız.

Tirebolu’dan Giresun’a doğru ilerlerken Yılgın Plajını geçtikten sonra 3 kilometre ileride deniz kenarında bulunan bir mekân burası. Mavi Yeşil Restaurant.

my2

Aslında restaurant’tan daha çok bir dinlenme ve eğlence kompleksi gibi duruyor. Dış mekanda tamamen kapalı 7 adet kamelya karşılıyor sizleri. Otoparka aracınızı parkettikten sonra hemen kamelyalara geçebiliyorsunuz. Kamelyalarda ısınma problemini elektrikli ısıtıcılar ile ortadan kaldırmışlar. Ve  kamelyalar 6-8 kişilik grupları rahatlıkla zaman geçirebiliyorsunuz.

Kamelyaların hemen yanı başında 250 kişilik balkon mevcut. Çakıl taşlarıyla bezenmiş bir sahilin hemen üst tarafında ve özellikle de gün batımında eşsiz bir manzara sunan bu mekan rahat oturma gruplarıyla bezenmiş ve size dinlenmek için gereken her türlü rahatlığı sunuyor. Bunun  yanında da 150 kişilik camlı kapalı alan  da mevcut.

my8

İç mekanda ise 100 kişilik kafeterya bulunmakta. Gün içerisinde soğuk ve sıcak yemek çeşitlerini bulabileceğiniz, aynı zamanda sıcak ve soğuk içecek çeşitlerini bulabileceğiniz bir mekan burası.

my5

Yazının başında da bahsettiğimiz üzere burası bir dinlenme ve eğlenme kompleksi. Dolayısıyla burada düğün, nişan, toplu yemek  gibi cemiyet hayatıyla ilgili toplantılarınızı gerçekleştirebilmeniz için sizlere 250 kişilik bir mekan daha sunuyor üst katta.

my15

Biz kamelyalara geçtik ve küçük bir semaver çay istedik. Hızlı ve güler yüzlü hizmet anlayışı ile enfes çay birleşince güneşin batışını izlemek çok keyifli oluyor. Öğrendik ki çaylar da Espiye-Tirebolu sınırında üretim yapan yerel bir işletmeye aitmiş. Yumuşak tadıyla içtikçe içesi geliyor insanın.

my4

Mönüsü de çok geniş olan Mavi Yeşil de hafta içi sabahları serpme kahvaltı sunulmakta. 16 çeşit ekstra,  3 çeşit special ile birlikte 19 farklı kahvaltı malzemesi sunuluyor. Denizin dalgaları da sizlere kahvaltınız süresince eşlik ediyor.

my12

Kahvaltı haricinde geldiyseniz o zaman da yöresel mutfağın en seçkin örneklerini sizlere sunuyor. Fakat en fazla sevilen ve en fazla rağbet gören iki yemek Mavi yeşil special ile Çeltik Kebabı diyebiliriz.  Közlenmiş patlıcan üzerine kuşbaşı et ile Mavi Yeşil Special’i mutlaka tadmalısınız.

my6

Sabah saat 6’dan gece yarısı 1’e kadar devam eden hizmet süresince güler yüz eksik olmuyor. Ailecek geldiyseniz, küçük çocuklarınızın rahatı da düşünülmüş ve onlara tamamı camekan dış cepheden oluşan oyun alanı sunulmakta. Çocuklarınız bu alanda oynarken siz rahatlıkla karnınızı doyurabilir, günün yorgunluğunu atabilir ve yöresel çay ile enerjinize enerji katabilirsiniz.

my10

Yılın 12 ayı sabah 6 dan gece 1 e kadar hizmetinizde olan bu mekanı tercih etmek için tek bir cümle edin derseniz eğer burası “Gün batımının en güzel izlendiği mekan” diyebiliriz. Güneş denizden batıyor burada ve dalgalar gün batımına eşlik ediyor. Size ise sadece tadını çıkarmak kalıyor.

my3 my5 my8 my9 my11 my13 my15 my16 my19

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin